Nemokamos knygos – kur jų rasti?

nemokamos knygos

Šiandien daug dalykų galima gauti nemokamai. Na, bent jau tuos, kurie yra lengvai skaitmeninami ir dauginami. Parsisiųsti nemokamą filmą iš piratavimo puslapių (vadinamų torrentais) yra labai paprasta. Iš esmės niekas nėra vagiama ir viskas tikrai yra nemokamai, nes skaitmeninė kopija, kurią gauna torrentų vartotojas yra nauja. Tiesioginės vagystės čia ir nėra.

Ar knygas lygiai taip pat galima gauti nemokamai? Be abejo! Šiame straipsnyje pasidalinsime keletų būdų kaip gauti įvairių tipų knygų nemokamai.

Nemokamos elektroninės knygos – tose pačiose torrentuose

Filmų skaitmeninimas yra labai lengvai suprantamas. Filmai jau seniai nebėra laikomi vaizdajuostėse (kasetėse) ir tik kai kuriais atvejais yra įrašomi į diskus iš kompiuterio. Bet kad patektų į diską juos jau reikia suskaitmeninti! Tai reiškia, kad filmas prieš pasiekdamas fizinę formą pirmiausia turi būti suskaitmenintas ir įrašytas į kompiuterį.

Šiandien panašiai yra ir su knygomis. Jos fiziniame formate be abejo egzistuoja ir tokiame formate vis dar yra labiausiai priimtinos žmonėms. Tačiau net ir šiandien, prieš išspausdinant knygą, reikia pateikti ne ranka rašytą rankraštį, bet kompiuteryje esantį failą. Todėl kartu su fiziniu knygos variantu, dažniausiai yra pardavinėjamos ir elektroninės knygos versijos.

Todėl nemokamos elektroninės knygos yra prieinamos labai lengvai ir tūkstančių jų galima rasti ten pat, kur galima rasti ir nemokamus filmus ar nemokamą muziką – torrentų puslapiuose.

Be to, net jei knyga nėra suskaitmeninta, ją visada galima nuskenuoti ir taip įsikelti į savo kompiuterį, kur ji tampa skaitmenine. Tai dažniausiai nebūna aukščiausias kokybės knyga, tokia kaip profesionaliai sumaketuota elektroninė knyga, tačiau jei jums prioritetas yra nemokama knyga, tuomet net ir atskenuotos knygos turėtų jus sudominti.

Nemokamos popierinės knygos

Tačiau rasti galite ne tik nemokamų elektroninių knygų, bet ir nemokamų popierinių knygų, kurios yra daugelio skaitytojų prioritetas. Vienas iš būdų yra – vietinės bibliotekos. Kiekviena biblioteka turi ne tik knygų, kurias išduoda savo lankytojams laikinai, bet ir knygų, kurias atiduoda savo skaitytojams veltui.

Kitas būdas gauti nemokamų knygų – kreiptis į labdaros fondus, o tiksliau – į jų įsteigtas bibliotekas. Labdaros fondai nesiekia komercinės naudos ir neužsiima įprastine bibliotekų funkcija. Veikiau jos teikia nemokamas knygas kiekvienam norinčiam.

Galiausiai, pasaulyje, o tuo pačiu ir Lietuvoje, plinta nemokamų knygų langeliai, kuriuose kiekvienas gali palikti nebeskaitomą knygą ir taip ją padovanoti bet kuriam skaitytojui.

Tad tokie yra pagrindiniai būdai gauti nemokamą knygą.