Knygų finansų tema apžvalga

Knygos apie finansus ir investavimą

Kelionė į finansinį raštingumą ir nepriklausomybę be tinkamų patarimų gali būti bauginanti. Laimei, daugybė autorių savo išmintį išdėstė knygose apie finansus, kuriose dalijasi neįkainojamomis įžvalgomis. Nesvarbu, ar esate pradedantis investuotojas, finansų studentas, ar norite apdairiai tvarkyti finansus, šiose knygose rasite žinių, pritaikytų visiems poreikiams.

Robert T. Kiyosaki „Turtingas tėtis, vargšas tėtis”

Viena iš geriausiai parduodamų knygų apie asmeninius finansus „Turtingas tėtis, vargšas tėtis” supažindina skaitytojus su Kiyosaki filosofija apie pinigus. Pasakodamas apie tai, kaip augo su dviem tėvais – biologiniu tėvu (vargšas tėtis) ir geriausio draugo tėvu (turtingas tėtis) – jis atskleidžia skirtingus požiūrius ir mąstyseną į pinigus, investavimą ir užimtumą.

Benjamino Grahamo „Protingas investuotojas”

Benjaminas Grahamas, vadinamas „vertės investavimo tėvu”, knygoje „Protingas investuotojas” pateikia laikui nepavaldžią išmintį. Ši knyga yra labai svarbus šaltinis, padedantis suprasti vertės investavimo principus. Ji moko skaitytojus kurti ilgalaikes strategijas, apsisaugoti nuo esminių klaidų ir dėsto „vertės investavimo” filosofiją, kuri apsaugo nuo didelių klaidų ir moko, kaip pasiekti daugiau turint mažiau.

Burtono Malkielio „Atsitiktinis pasivaikščiojimas po Volstritą”

Malkielio šedevras yra būtinas tiems, kurie nori suprasti įvairias investavimo galimybes. Knygoje nagrinėjamos įvairios investavimo strategijos, „efektyvios rinkos hipotezės” idėja ir nuostata, kad rinkos pokyčius lemia atsitiktinumas. „Atsitiktinis pasivaikščiojimas po Volstritą” išsamiai apžvelgia įvairias investavimo galimybes, todėl tai yra labai svarbus vadovas kiekvienam, norinčiam suprasti ir pradėti investuoti.

Dave’o Ramsey „Visiškas pinigų keitimas”

Tiems, kurie skendi skolose ir ieško sistemingų būdų finansinei laisvei pasiekti, Dave’o Ramsey knyga „Visiškas pinigų pertvarkymas” yra vilties švyturys. D. Ramsey, pateikdamas paprastą, žingsnis po žingsnio planą, moko skaitytojus, kaip grąžinti skolas, kaupti fondą nenumatytiems atvejams ir išmintingai investuoti, kad galiausiai pasiektų finansinę sveikatą ir nepriklausomybę.

D. Kahnemano „Mąstymas, greitas ir lėtas”

Nors tai nėra tradicinė knyga apie finansus, D. Kahnemano „Mąstymas, greitas ir lėtas” yra būtina norint suprasti psichologinius aspektus, darančius įtaką mūsų finansiniams sprendimams. Nobelio ekonomikos premijos laureatas aiškina apie dvejopas sistemas, lemiančias mūsų mintis ir veiksmus, ir pateikia gilių įžvalgų apie tai, kaip priimame sprendimus dėl pinigų, investicijų ir rizikos prisiėmimo.

Thomas J. Stanley ir William D. Danko „Milijonierius iš gretimo namo”

Tyrimais pagrįstoje Stanley ir Danko knygoje atskleidžiamos netikėtos Amerikos turtuolių paslaptys. „Milijonierius iš gretimo namo” griauna paplitusius mitus ir klaidingus įsivaizdavimus apie turtus ir turtingus asmenis ir siūlo skaitytojams praktines strategijas, kaip, kruopščiai taupant ir apdairiai investuojant, ilgainiui sukaupti turtą.

John C. Bogle „Common Sense on Mutual Funds

Šioje knygoje, parašytoje „Vanguard Group” įkūrėjo Johno Bogle’o, pateikiama išsami informacija apie savitarpio fondus. J. C. Bogle’as aptaria indekso investavimo paprastumą ir efektyvumą, aiškina, kaip svarbu sutelkti dėmesį į ilgalaikę perspektyvą, atsižvelgti į neišvengiamą išlaidų poveikį ir pabrėžti turto paskirstymo svarbą.

Finansai ir investavimas – kas toliau?

Knygos – tai žinių lobynas, ne išimtis ir finansų sritis. Bet jos – tik vienas iš žinių šaltinių. Šiandieninėje interneto epochoje didžioji dalis informacija yra prieinama vieno ar kelių mygtukų paspaudimu. Pavyzdžiui, angliškame investopedia.com ar lietuviškame finero.lt galima rasti išskirtinai daug informacijos apie finansus ir investavimą. Na o minėtuose veikaluose pateikiama pagrindinių finansų principų, investavimo strategijų, psichologinių įžvalgų ir praktinių patarimų mišinys, kuris yra nepakeičiamas šaltinis kiekvienam, norinčiam sėkmingai orientuotis sudėtingame finansų pasaulyje. Nesvarbu, ar esate savo finansinės kelionės pradžioje, ar norite dar labiau patobulinti savo supratimą, šios knygos yra puikūs palydovai, padedantys jums siekti finansinės išminties ir saugumo.